top of page

סדרת יומני אמנות - פוסט שלישי - חגית אזולאי- רוזנס


הפוסט השלישי שלי בשבוע יומני האמנות מוקדש לחגית אזולאי-רוזנס.

חגית הייתה חלוצה בתחום יומני האמנות בארץ, והתחילה ללמד את הנושא בקבוצות בכפר סבא, ב-2012.

חגית עובדת ויוצרת ביומנים מאז שהיא זוכרת את עצמה. כילדה, משפחתה גרה בניגריה, וכבר אז חגית מילאה מחברות ומכתבים בתמונות, גזירי עיתונים, מחשבות והרהורים.

חגית מאוד אוהבת שפות ותרבויות, ונהנית לקרוא. היא למדה ספרות אנגלית ותרגום, ועבדה במשך שנים כמתרגמת עצמאית, עד שגילתה מחדש את עולם האמנות, דרך היומנים.

חגית מספרת: "התעניינות מחודשת ביצירה ושיטוט באינטרנט הובילו אותי לגלות את נושא ה-Art Journaling, עבודה ביומן אמנות, או יומן ויזואלי, שבעצם החזיר אותי למשהו הזה שתמיד היה חלק ממני, הצורך לשרבט, לצבוע, לעבד חוויות, ולאסוף הכל ביומנים. העבודה הזאת בתוך יומן מאוד טבעית לי, ודרכה גיליתי המון על עצמי, ועל מה שאני רוצה בחיים. חקרתי את העולם הזה בהדרגה, גיליתי בתוך עצמי את חדוות היצירה, את היכולת ליצור ולעשות אמנות, לראות דברים בצורה אחרת, וללמוד מכל התהליך הזה. ללמוד על חומרים, אמנים, טכניקות וזרמים. אין יום שעובר בלי גילוי חדש, וזה בדיוק מה שאני מלמדת בסדנאות שלי. הסדנאות שלי מיועדות לנשים (אני לא מלמדת ילדים), והדבר שהכי חשוב לי להעביר בהן הוא חוויה של יצירה, יצירתיות וגילוי, חקירה של חומרים ורעיונות, התנסות חופשית, והבנה שהיומן מאפשר ומקבל הכל. כשאנחנו יוצרות בתוך מחברת סגורה, זה לא כדי להציג לאיש, לא כדי לתלות או לתת את היצירה במתנה. זה כדי לשחק, להתנסות, וליהנות. וכשמשחררים את כל החששות ("יש לי ידיים שמאליות", "אני לא יצירתית") והביקורת, או-אז מתרחש הכיף האמיתי! וזה, זה בדיוק מה שאני מחפשת, את ההנאה, את ההבנה שמריחה של צבע, משחקים עם מכחול, הדפסי צבע והדבקת גזירי עיתונים פותחים בפניי ערוצים חדשים בראש, בחיים, בהיכרות שלי עם עצמי. אני לא מנסה ליצור דברים יפים, מושלמים וייצוגיים. אני משחקת, חוקרת, בודקת, ומוצאת בתהליך הזה את מה שמעניין אותי. העבודה ביומן לא מוגבלת למדיום אחד, היא עשירה ופתוחה מאוד, יום אחד אני יוצרת קולאז', למחרת אני מציירת, וביום אחר אני תופרת ויוצרת הדפסים, והכל בתוך היומן. הכל מאוד מגוון ופתוח. למעשה, זאת עוד שפה שאני לומדת, ושמחה מאוד ללמד ולהעביר אותה הלאה, והקסם הוא שכל אחת יכולה!"

היומנים של חגית מאוד יצירתיים, מבין הדפים עולה ובולטת אהבתה לצבע, למגע וחיבור אמיתי לחומרים.

דפי היומן שלה אישיים, מפוצצי רגש והבעה, עם עיסוק רב בדיוקן אנושי, מתוך היומנים מביטות בנו עיניים.

חגית יוצרת מהבטן בצורה אינטואיטיבית, דרך הצבעוניות וחומרי האמנות, מתחברת ישר ללב.

לחגית יש קבוצת פייסבוק פעילה, שחברות בה 1600 נשים. הקבוצה עוסקת במיקסד מדיה ועבודה ביומנים יצירתיים, ומעודדת יצירה באמצעות אתגרים והחלפות שונות.

בימים אלה מתנהלת בקבוצה החלפת גלויות בין נשים מכל רחבי העולם.

באופן אישי אני ממליצה לנשים המתעניינות ביצירה מהסוג הזה להצטרף אל הקבוצה, אני נענית לאתגרים בה בעצמי, יש משהו בחגית שמניע לפעולה יצירתית והיא נותנת השראה של עשייה:

חגית גם מתחזקת בלוג פעיל https://www.hagitaz.com/ עם המון מידע על יומנים יצירתיים ויצירה בכלל.

בשלוש השנים האחרונות, חגית גרה עם בן זוגה, אופיר, ושני ילדיהם, ניצן בן התשע ואביגיל בת השש, בעמק הסיליקון בקליפורניה, ארה"ב, שם היא מלמדת סדנאות בסטודיו הביתי שלה.

חגית יקרה, אני מודה לך על החשיפה האישית ליומנייך, ועל כל הטוב שאת מפיצה סביבך!

אני ממשיכה להביא לכאן אמנות טובה, מוזמנים לעקוב, להביא חברים, להביע את דעתכם, לשתף ולהגיב בכל דרך.

אם אתם מכירים אמן מעניין אשמח שתכתבו לי, ואם אתם אמנים שרוצים להיפגש, אשמח אם תצרו איתי קשר.


bottom of page