פיטר פאול רובנס - צייר ודיפלומט

April 21, 2019

השבוע חול המועד אני מקדישה יותר זמן לילדים שיצאו לחופשה, אבל לא אשאיר אתכם לבד, הפוסטים היומיים יהיו כאן יפים מתמיד. 
בכל יום השבוע אציג לכם צייר אחד שאני אוהבת מהעבר הרחוק, כל אחד בסגנון אחר ומתקופה שונה. אכתוב כמה מילים על כל אחד, ואציג 4 תמונות אהובות עליי במיוחד.

את הפוסט הראשון השבוע אני מקדישה לאחד הציירים הכי מופלאים בעיניי בהיסטוריה של האמנות פיטר פאול רובנס (Peter Paul Rubens). 
רובנס צייר פלמי שחי בתקופת הבארוק 1577-1640, היה אחד מהציירים ומהאנשים הפוריים ביותר. הוא היה אישיות רבת מעלה באירופה, התחכך בכל המי ומי של התקופה וניהל קריירה דיפלומטית ואומנותית. רובנס יצר קשרים עם מלכות ומלכים וציירים חשובים, הסתובב בכל אירופה בשליחויות דיפלומטיות להשכנת שלום: ארצות השפלה, איטליה, ספרד, אנגליה, אוסטריה ועוד. קיבל שני תארי אבירות ממלכים ומאסטר של כבוד מאוניברסיטת קיימברידג' עוד בחייו.
רובנס היה הומניסט, בעל ספריה גדולה, איש דתי, אב ל-8 ילדים משתי נשים ואספן אמנות. ציוריו הקיפו נושאים רבים: דתיים, מיתולוגיים, אלגוריים, ציורי נוף, דיוקנאות עצמיים ושל חבריו, בעלי חיים וצייד. 
הוא היה בעל סדנה גדולה כפי שנהוג היה באותה תקופה, והעסיק ציירים רבים שהיו תלמידיו ושוליות. בין ציוריו יש כאלה שצייר בעצמו, אחדים שנטל בהם חלק ואחרים שעליהם רק פיקח. רובנס אף שכר אמנים מומחים כדי לצייר אלמנטים מסוימים בציוריו, בעיקר טבע דומם ובעלי-חיים.

אני אוהבת את הציורים של רובנס כי הם מלאי תנועה וחושניות, צבעים ומרקמים. הם נראים ממש כמו צילומים, ולא במובן הריאליסטי שלהם, אלא בשל הרגע שרובנס בוחר לתאר, כאילו תפס רגע מיוחד בזמן בו הכל סוער ונרגש, האור נופל בצורה מיוחדת, לא משהו יציב וקלאסי, אלא מלא חיים ואישיות.

The Tiger Hunt
Peter Paul Rubens
1615—1616
Oil on canvas
256 cm × 324 cm
Museum of Fine Arts of Rennes, France

 

Venus at the Mirror
Peter Paul Rubens
c. 1614–15
Oil on panel
height 123 cm, width 98 cm
Prince Johann Adam Andreas I von Liechtenstein

 

Two Satyrs
Peter Paul Rubens
1618-1619 
oil on canvas 
76 x 66 cm 
Alte Pinakothek, Munich

 

Night scene
Peter Paul Rubens
c. 1616 - 1617
Oil on panel
77 x 62.5 cm
Mauritshuis (Maurice House Museum) Hague, Netherlands

 

 

Share on Facebook
Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

חיפוש לפי נושא
Please reload

עקבו אחריי
  • Facebook Classic